Microsoft się nie poddaje
9 grudnia 2014, 11:02Microsoft wciąż prowadzi sądową walkę z amerykańskim rządem, który domaga się udostępnienia e-maili przechowywanych na serwerach w Dublinie. W odwołaniu złożonym od wcześniejszego wyroku koncern podkreśla, że rząd USA sprzeciwiałby się, gdyby rząd innego państwa domagał się dostępu do danych przechowywanych w USA.
ARM powalczy o rynek IoT
26 listopada 2014, 09:26Część ekspertów rynku IT uważa, że pomimo agresywnej polityki ARM nie będzie w stanie w ciągu najbliższych dwóch lat zdobyć znaczących udziałów na rynku serwerów. Jednak producenci procesorów ARM będą mogli liczyć na solidne zyski z rynku pecetów
Sieć Tor wcale nie taka bezpieczna
14 listopada 2014, 07:30Sieć Tor nie jest tak bezpieczna, jak miała być. Europejskie i amerykańskie organa ścigania przeprowadziły akcję „Onyomous”, w ramach której przejęły kontrolę nad 27 węzłami sieci Tor i zlikwidowały ponad 400 serwisów. Śledczy nie ujawnili, w jaki sposób ustalili lokalizację wspomnianych węzłów. Architektura sieci Tor powinna uniemożliwiać takie działania.
Sprzedaż fabryk IBM-a a bezpieczeństwo USA
23 października 2014, 11:00Plany IBM-a, który chce sprzedać swój wydział produkcji procesorów firmie Globalfoundries, wywołały dyskusję nt. implikacji takiego działania dla bezpieczeństwa USA. IBM jest ważnym dostawcą sprzętu dla Pentagonu i innych agend rządowych. Teraz firma chce sprzedać fabryki, w których m.in. powstaje sprzęt dla wojska, policji czy służb specjalnych.
HP bez drukarek i pecetów
6 października 2014, 08:18Dziennikarze Wall Street Journal poinformowali, że jeszcze dzisiaj HP ogłosi decyzję o wydzieleniu z firmy wydziałów zajmujących się produkcją drukarek i pecetów. Zostanie z nich utworzone nowe przedsiębiorstwo. HP skupi się na rozwijaniu technologii serwerowych i usług dla biznesu
Serwery IBM-a własnością Lenovo
30 września 2014, 08:02Lenovo i IBM poinformowały, że rozpoczęły proces dopinania transakcji, w ramach której należący do IBM-a wydział produkcji serwerów x86 stanie się własnością Lenovo. Od 1 października Lenovo będzie już formalnym właścicielem wydziału serwerów.Ostateczna wartość transakcji wyniosła 1,8 miliarda dolarów, czyli o 0,5 miliarda mniej niż ogłoszono w styczniu. W międzyczasie bowiem doszło do zmian wartości przejmowanego majątku.
Niebezpieczna dziura w Linuksie
29 września 2014, 08:27W powłoce systemowej bash używanej domyślnie w większości dystrybucji Linuksa oraz w systemie Mac OS X wykryto niezwykle niebezpieczny błąd. Dziura, nazwana Shellshock, może zostać wykorzystana do zdalnego przejęcia kontroli nad niemal każdym systemem korzystającym z basha
W USA zbudują 'stadion' dla graczy wideo
25 września 2014, 09:15W USA powstanie pierwszy „stadion” tzw. sportów elektronicznych. To ni mniej ni więcej, a miejsce, w którym będą spotykali się miłośnicy gier wideo, a ich rywalizację będą śledzili widzowie na „stadionie”.
Dell liczy na wzrost sprzedaży serwerów
1 sierpnia 2014, 12:13Przedstawiciele Della mają nadzieję, że w przyszłym roku wzrośnie sprzedaż serwerów. Ma to być spowodowane końcem rozszerzonego wsparcia dla systemu Windows Server 2003.
Antypiraci ofiarą hakerów
8 lipca 2014, 13:44Argentyński odpowiednik Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Nagraniowego (RIAA), padł ofiarą hakerów, który zamienili jego stronę w... serwer proxy The Pirate Bay. Osoby odwiedzający witrynę argentyńskiej organizacji widziały piracką witrynę.

